28 березня – акція "Запали свічку у своєму серці"

Акція «Запали свічку в своєму серці» – важлива подія в житті нашого міста. Адже кожен з нас в ці недовгі, але змістовні 60 хвилин подумав, згадав і вшанував визволителів Миколаївщини. В урочистій ході взяли участь депутати обласної ради, військові та студенти провідних вузів міста, серед яких звичайно студенти Національного університету кораблебудування.

Дощ, вітер, холод… і тисячі молодих людей з палаючими серцями, котрі зібрались 28 березня 2011 року в центрі міста, на вулиці Радянська для того, щоб об’єднавшись, вшанувати пам’ять героям Великої Вітчизняної війни.
Дві доби навесні далекого 44-го року загін десантників відчайдушно бився з німцями заради визволення міста Миколаєва. Ці 68 чоловіків потом і кров’ю відвойовували рідне місто і свободу миколаєвцям. Більшість з них полягло в нерівному бою, віддавши найдорожче, що в них було – життя.
28 березня для кожного жителя Миколаєва є важливою датою. Кожен з нас цього дня згадує прочитане й почуте про війну. Кожен свято знає, що цього дня загін військових переломив хід кривавих воєнних днів на миколаївській землі та дав надію на мирне небо над головою і спокійну щасливу долю.
Урочиста хода, що відбувалась 28 березня була дуже символічною. Дощ крапав з неба, ніби сльози очищення від тих жахливих подій, а свічки, як полум’я печалі майоріли в руках кожного.
Попереду колони їхала воєнна машина і везла живий завмерлий пам’ятник Ольшанцям. Лунали пісні про війну і в кожного, хто йшов, подумки звучала величезна дяка всім визволителям і в душі був невтомний біль за їх нелегку, але героїчну долю.
Колона пройшла шлях від Каштанового скверу до пам’ятника Ольшанцям. Дійшовши до пункту призначення, всім перехопило подих… Люди-статуї «ожили», бігли наче під вражим обстрілом і гримів голос, який кричав про біль матерів усіх солдат, котрі відчайдушно бились за свободу і залишились навіки молодими в тих далеких роках. У той момент пробігали мурашки по шкірі, а на очі навертались сльози, що застигли хвилиною мовчання.
У серці – відчуття болю і смутку, відваги і сили духу, щастя і радості перемоги… Учасники ходи поклали до пам’ятника свічки і тихою неспішною ходою пішли в мирні, затишні домівки, несучі в грудях незгасиме вогнище пам’яті.
Акція «Запали свічку в своєму серці» – важлива подія в житті нашого міста. Студенти НУК з пошаною поставилися до заходу і відчули атмосферу болючої вдячності.
Таїсія Колесник