Всеукраїнська студентська рада при Кабінеті міністрів України

З 10 по 12 грудня 2009 року проходило перше засідання Всеукраїнської студентської ради при кабінеті Міністрів України, на якому вирішувалися організаційні питання, обиралися керівні органи та плани подальшої роботи. Для участі та створенні ради було запрошено голів органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів України ІІІ та IV рівнів акредитації від всіх регіонів України.

Національний Університет Кораблебудування представляв голова Студентського парламенту НУК  Рижков  Ростислав, студент групи 3271, Херсонську  філію нашого університету представляла голова Судентскього парламенту ХФ НУК Шапошник Аліна, студентка групи 4377. Засідання проходило у санаторному комплексі «Пуща-Озерна».

В перший день, 10 грудня проходила реєстрація членів Всеукраїнської Студентської Ради при Кабінеті Міністрів України та перше засідання, на котрому було обрано голову ради та склад президії. Для створення ради приїхали 160 голів ОСС ВНЗ, проте приймали участь у засіданні та голосуванні 152 особи. Засідання ВСР почалося в 18:30 та через важливість та демократичність заходу – кожен делегат мав змогу висловити свою думку та проголосувати – завершилося воно тільки в 2:30 ночі. Було вирішено включити до складу президії по одному представнику з кожної області України, заступників голови ради (обрати 5 заступників, кожен з яких буде відповідати за визначені сфери діяльності), та секретаря ради. Єдиний представник Рівненської області відмовився від участі та представництві у ВСР при КМУ Рівненської області та залишив зал засідань.

Обраний склад президії :
•    Муратов Євген – Голова ВСР при КМУ
•    Смирнов Олександр – Секретар ВСР при КМУ
•    Шишляніков Олексій – Заступник з питань Науки та освіти
•    Вєнгловський Ігор – Заступник з соціальних питань
•    Фархадов Фархад – Заступник з юридичних питань
•    Спєрчун Надя – Заступник з питань розвитку студентського самоврядування
•    Стадний Єгор – Заступник з  культурних питань

Представляти студентство Миколаївської області було обрано голову студентського парламенту Національного Університету Кораблебудування імені адмірала Макарова, студента групи 3271 – Рижкова Ростислава.
Його заступником-студентку Миколаївського державного аграрного університету – Горб Аліну

Наступного дня, 11 грудня відбулася зустріч членів ВСР при КМУ з Прем’єр-міністром України Юлією Володимирівною Тимошенко. Вона розповіла про необхідність створення ради, після чого відбулося спілкування між прем’єром та студентами. Основним та головним питанням студентства, яке освітив прем’єру секретар ВСР при КМУ Смірнов Олександр – є прийняття законопроекту 1280 від 25.12.2007 щодо внесення змін до Закону України «Про вищу освіту», про питання студентського самоврядування, в якому зазначається розширення та надання реальних повноважень органам студентського самоврядування ВНЗ, можливість приймати форму юридичної особи та надання фінансування ОСС в розмірі 1% від загального бюджету ВНЗ. Прем’єр міністр запросила президію ВСР при КМУ до Верховної ради України на засідання погоджувальної ради, для включення питання законопроекту до порядку денного засідання Верховної Ради, яке відбудеться в понеділок, 14 грудня.

Також студентів цікавили такі питання :
-    Пільговий проїзду у міському транспорті;
-    Працевлаштування молодих спеціалістів;
-    Провал «Року молоді»;
-    Фінансування відряджень;
-    Умов проживання в гуртожитках;
-    Затримка відновлення студентських квитків, після їх втрати;
-    Затримка стипендій;
-    Виховання патріотизму;
-    Доступ до бюджету університету та присутність при його формуванні студентів.

Після трьох годин спілкування з Прем’єр-міністром України, студенти вручили їй букет з білих троянд та символічний студентський квиток.
Далі студенти спілкувалися вже з міністрами : освіти і науки, молоді та спорту, фінансів та заступником міністра культури.

Автори : Рижков Р.С., Шапошник А.А.