В НУК ім. адмірала Макарова ВСР провела нараду керівників органів студентського самоврядування

26 березня у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулася нарада керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів «Завдання і функції органів студентського самоврядування: нові тенденції».

Участь у заході взяло понад 130 студентських лідерів з усіх регіонів України. Учасників привітав ректор Національного університету кораблебудування Сергій Рижков, який наголосив на необхідності підтримки і розвитку студентського самоврядування як важливої складової системи освіти та побажавучасникам плідної роботи.

Під час наради керівники ОСС обговорили питання вдосконалення діяльності Всеукраїнської студентської ради. Зокрема, було презентовано проект нового положення таструктури ВСР. «Нова структура базується на трьох принципах. Перше – це  відповідальність кожного обраногопредставника. По-друге, децентралізація, тобто надання ОСС можливостівирішувати свої проблеми на рівні регіону. А також відкритість і прозорістьдіяльності органу», – зазначила т.в.о. керівника Секретаріату ВСР Анастасія Сабова. За результатами обговорення буловирішено звернутися до Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника з проханням розглянути нову редакцію Положення, а також рекомендуватиКонференції ВСР як вищому керівному органу прийняти її за основу.

Член Колегії ВСР, голова студентського парламенту Національного університету кораблебудування Ростислав Рижков ознайомив керівників ОСС зрезультатами візиту до Брюсселю у складі національної команди експертів зреформування вищої освіти. «Болонський процес – це спільна мова у галузі освітидля європейських країн, але в той же час і збереження національних особливостейвищої освіти. Органи студентського самоврядування мають проводити активнуінформаційну роботу для того, щоб у студентства було розуміння принципів таінструментів Болонського процесу», – зазначив він.

Також учасникам наради була презентована анкета моніторингу стану органівстудентського самоврядування. Євген Лапенко, член Секретаріату ВСР, наголосив,що наразі відчувається суттєва різниця між органами студентського самоврядування. «В одних вишах студентське самоврядування працює на рівнікультурно-масової роботи, а в інших – реально впливає на навчальний процес,вирішує соціальні питання. Моніторинг дасть можливість побачити картину вцілому по Україні та розробити механізми розвитку студентськогосамоврядування».

Також керівники ОСС обговорили нову редакцію Закону України «Про вищуосвіту», яка зараз розробляється в Міністерстві, стосовно студентськогосамоврядування, питання стимулювання наукової діяльності осіб, що навчаються,та низку інших питань.

Переглянути відео