Пройшла IV міжрегіональна школа студентскього самоврядування

7-11 вересня пройшла IV міжрегіональна школа студентського самоврядування, яку організовували Студентський парламент Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та Українська асоціація студентського самоврядування, які вже 2 роки поспіль взяли за традицію разом проводити наймасштабнішу щорічну школу студентського самоврядування України в вересні на базі відпочинку НУК «Корабел» в Коблево.

Організаційний комітет школи очолили голова студпарламенту НУК – Рижков Ростислав, та голова секретаріату УАСС – Смирнов Олександр. Вже два роки значну підтримку у проведені заходу надає Національний університет кораблебудування, а в цьому році школа заручилася підтримкою міської та обласної адміністрації Миколаєва. 7 вересня студенти з різних куточків країни зібралися в НУК, щоб отримати нові знання та обмінятися власним досвідом в сфері студентського самоврядування.

Після реєстрації учасників відбулося урочисте відкриття школи, на яке привітати учасників прийшов ректор нашого університету Рижков Сергій Сергійович, який побажав учасникам успіху на школі, та наголосив, що великими зусиллями університету було проведено капітальний ремонт на «Корабелі», тому цього року умови проживання учасників будуть на порядок вищі, за попередній (євро ремонт,WI-FI,та ін.). Також на відкритті були присутні почесні гості – начальники управління справ сім’ї та молоді Миколаївської області та міста Миколаєва – Микола Жук та Віталій Воронов. Як справедливо зазначив Віталій Воронов, принаймні один раз на рік студентською столицею України стає саме Миколаїв, адже Школа студентського самоврядування дійсно є дуже масштабною та значимою подією для розвитку студентського руху, зокрема, для самоврядування.

Приємно було бачити натхнених студентів, які з нетерпінням чекали переїзду до Коблева, де на них очікували численні тренінги, семінари та практичніи заняття. Одразу після поселення та знайомства в цікавій неофіційній формі учасники, не гаючи часу, приступили до плідної праці. Кваліфіковані тренери дійсно змогли зацікавити студентів, вміло поєднуючи лекційні матеріали з практичними заняттями. Так, вже на першому тренінгу учасники провели демократичні вибори голови ОСС за ідеально створеною моделлю. Протягом чотирьох днів учасники вчилися правильно спілкуватися з адміністрацією вузів для успішної діяльності органів студентського самоврядування, розраховували власний бюджет, знайомилися з юридичними аспектами студентського самоврядування та дізнавалися про історію студентського руху. Дуже корисним став тренінг на тему корупції та шляхів її подолання, що є дуже актуальним на даний час, який провів полковник міліції Сергій Стужук.

З великою зацікавленістю учасники віднеслися до інтерактивного тренінгу на тему студентських медіа, тренером якого стала студентка нашого університету Шевчук Анна – голова студентського телебачення НУК-TV. Вона розповідала про важливість та ефективність студентських медіа, та про новий напрямок студентського телебачення, на прикладі НУК-TV. Учасники навіть спробували себе в ролі справжніх журналістів, які поділившись на 5 команд, отримали завдання створити свої власні відео сюжети. Результатом плідної та дружньої праці учасників та допомоги команди НУК-TV стало створення 5 інформаційних відео сюжетів.

Дуже важливим аспектом школи стало те, що українські студенти змогли обмінятися досвідом з питань самоврядування зі своїми російськими колегами з Москви, а також мали змогу поспілкуватися з гостем з Норвегії, членом секретаріату Європейського Студентського Союзу – Олавом Ує, який читав лекції щодо студентського руху в Європі та Норвегії.

По завершенні, відбулося урочисте закриття школи, на якому всім учасникам було видано дипломи випускника IV міжрегіональної школи студентскього самоврядування. Школа була дуже насиченою, учасники встигли не тільки відвідати багато корисних тренінгів, а й гарно відпочити на березі Чорного моря та набратися сил для подальшої плідної праці на благо студентства України!