Юні та маленькі дослідники-екологи представили свої ідеї на Конкурсі ЕКО-ідей в НУК

Аудиторія Вченої ради Головного корпусу Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за час своєї роботи була свідком багатьох подій: захистів докторських та кандидатських дисертацій, наукових конференцій різного рівня за різноманітними актуальними напрямками, наукових і навчальних семінарів та ін.

Але її стіни до сьогодні ще не вміщали стільки світлих очей маленьких українців, які так щиро співають гімн України, тримаючи руку на серці, які змалечку захоплюються охороною природи і певно знають наскільки це важливо, юних українців, які пропонують свої оригінальні цікаві ЕКО- ідеї для покращення екологічного стану Миколаївської області, для того, щоб майбутні покоління мали право на чисте повітря, чисту воду та безпечні продукти харчування.

Популяризація екологічних знань, привернення уваги молоді до найважливіших екологічних проблем Миколаївської  області, знаходження разом шляхів їх вирішення. Саме таку мету ставили перед собою організатори Конкурсу ЕКО-ідей 2016 «Екологічна безпека Північного Причорномор’я очима молоді» - Академія Гардемаринів та факультет екологічної та техногенної безпеки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, фінал якого проходив 23 березня.

Конкурс проводився серед школярів Миколаєва та Миколаївської області і включав три номінації. Перша номінація - найкращий малюнок «Захистимо дельфінів разом» серед 1-4 класів. На участь в цій номінації було отримано більше 80 еко-малюнків з Миколаєва та всіх районів Миколаївської області. Роботи відрізнялись щирістю і занепокоєнням дітьми проблемами охорони дельфінів.  Адже, не дивлячись на статус дельфінів в Чорному морі, захист їх Червоною книгою України та Міжнародними документами, попит на використання їх в розважальних та інших цілях зростає. І лише популяризація ідеї «Дельфіни повинні жити на волі» починаючи з малечку зможе змінити відношення спільноти до цієї проблеми.

На участь в другій номінації, найкращий фотоколаж «Охорона моря очима дітей» серед учнів 5-9 класів, було отримано більше 20 фотоколажів, які включали візуалізацію екологічних проблем моря і шляхи їх вирішення.

Найкращі еко-малюнки та фотоколажі було представлено на виставці в холі університету

Третя номінація - «Найкраща наукова ЕКО-ідея»  серед учнів 10-11 класів.  ЕКО-ідеї було представлено на захист в форматі конференції, де школярами з різних шкіл міста та області піднімались актуальні екологічні питання Миколаївщини та пропонувались шляхи їх вирішення, в тому числі: енергозбереження та економії природних ресурсів в умовах сільських шкіл, утилізації опалого листя та різних видів відходів, збереження біорізноманіття заповідника «Єланецький степ», збереження та використання біоресурсів Балабанівського урочища та інші.

Всіх учасників було нагороджено грамотами та цінними призами. Церемонію нагородження проводив ректор НУК Сергій Сергійович Рижков, який відзначив важливість таких заходів для довкілля Миколаївської області і для «екологічного майбутнього» України.

Також дітей привітали і висловили своє враження від високого рівня наукових та творчих робіт, декан факультету екологічної та техногенної безпеки Сергій Михайлович Літвак та Вчений секретар Академії Гардемаринів Олександр Олександрович Гайша.

Конкурс проходив при підтримці Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної держадміністрації. Призи було надано Бізнес-центром «Україна», підприємством «Іp-service» та Центром сімейного відпочинку та заняття спортом «Ролер центр».

В якості призів також були представлені ляльки-мотанки ручної роботи від студентки-рукодільниці групи 3421 Таї Родькіної.

Учасники конкурсу, їх вчителі, керівники і батьки надали високу оцінку організації та проведенню екологічного заходу, від якого отримали не тільки корисний досвід, а й неповторний творчий запал і висловили подяку координатору заходу -  Інні Тимченко.

Організатори конкурсу «ЕКО - ідеї» дуже вдячні всім, хто взяв активну участь у заході і чекають на нові актуальні та цікаві роботи у наступному році.

ФОТОГАЛЕРЕЯ..