Спецвипуск НУК ТВ – Вибори до підрозділів Студентського парламенту

Вже більше 2 років в Національному університеті кораблебудування успішно функціонує Студентський парламент. І тепер настала черга розширити структуру цього органу студентського самоврядування. Саме з цією метою з 7 по 28 лютого в стінах нашого університету проходили вибори голів підрозділів Студентського парламенту.

Виборчий процес розпочався наступним чином: на початку лютого в усіх корпусах нашого університету були проведені збори старост груп, під час яких голова Студентського парламенту Рижков Ростислав проінформував студентство щодо проведення виборів до Студентського парламенту інститутів та інженерно-економічного факультету.На цих виборах старост було також повідомлено про порядок проведення виборів. Так, згідно з розкладом, з 7 по 13 лютого приймалися заявки на участь у виборах, а до 14 лютого кожна з груп нашого університету повинна була надати протокол обрання уповноваженого делегата, який буде представляти інтереси групи та  мати право голосу під час виборів.З 14 по 20 лютого кандидати, яких виявилося 13 студентів, мали змогу проводити передвиборчу агітацію. Вони активно знайомили студентів зі своїми планами, ідеями та програмами, розповсюджували інформацію за допомогою листівок, плакатів та, звичайно, мережі інтернет. Також було відзнято відеоролики зі змістовними зверненнями до виборців. Таким чином, кандидати заручалися підтримкою певної частини студентства, почали створюватися команди та, навіть, партії.
Вибори проходили з 21 по 28 лютого згідно з встановленим розкладом: 21 лютого – в інституті автоматики та електротехніки, 22 – в кораблебудівному інституті та інституті комп’ютерних та інженерно-технологічних наук. 23 лютого обирали голову Студентського парламенту інженерно-економічного факультету, 24 – машинобудівного інституту і 28 – гуманітарного.Треба відмітити, що впродовж всього виборчого процесу відчувався справжній дух конкурентної боротьби. Кожен учасник доклав багато зусиль, аби гідно представити свою кандидатуру. Цим заходом були зацікавлені не лише студенти, але й професорсько-викладацький склад НУК, так, до складу виборчої комісії входили проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Гіржева Олена Леонідівна, а також керівництва інститутів та інженерно-економічного факультету.Вибори проходили наступним чином: кожен кандидат мав змогу представити свою виборчу програму та висловити ідеї щодо подальшого функціонування власного інституту або факультету, а також відповісти на всі цікавлячи студентів питання. Після виступу всіх кандидатів переходили безпосередньо до процесу таємного голосування, що є обов’язковою умовою демократичних виборів. Наглядачі кожного кандидати слідкували за порядком та прозорістю виборчого процесу. Під час виборів не було виявлено жодних порушень, отже, всі додатково надруковані бюлетні було знищено належним чином. Одразу після завершення голосування виборчі бюлетні вилучалися зі скриньки, та виборча комісія проводила підрахунок набраних голосів.Отже, за результатами виборів головами підрозділів Студентського парламенту стали:Новосьолова Єкатерина – інститут автоматики та електротехніки, Бондаренко Анна – кораблебудівний інститут, Кіліяну Тетяна – інститут комп’ютерних та інженерно-технологічних наук, Акопян Анушеван – інженерно-економічний факультет, Возна Олена – машинобудівний інститут, Баришнікова Ірина – гуманітарний інститут.14 березня на засіданні ректорату була проведена інаугурація новообраних голів підрозділів Студентського парламенту, де їх було представлено адміністрації університету, зокрема, директорам і деканам їх інститутів та інженерно-економічного факультету. Ректор НУК щиро привітав переможців цих студентських виборів, зазначивши, що вони пройшли на дійсно гідному рівні.Таким чином, вибори до Студентського парламенту закінчилися, а ми бажаємо новообраним головам його підрозділів плідної праці та успішної реалізації їх передвиборчих програм.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО