Студенти відвідали спуск судна “Sayan Princess” в місті Керч

В рамках співпраці суднобудівного заводу “Залив” та Національного університету кораблебудування завод запросив студентів старших курсів на семінар-практикум, який проходив 28 квітня під час спуску на воду судна постачання бурових платформ.

Під час представницької години студенти познайомилися з головними спеціалістами заводу, які розповідали про особливості суднобудування в м. Керч.

Керівництво університету та заводу підписали договір про подальше партнерство та співробітництво. Ректор НУК вручив модель яхти “Ікар” і урочисто прийняв директора заводу в почесні випускники Національного університету кораблебудування. Варто зазначити, що практично все керівництво заводу «Залив» сьогодні – це випускники нашого університету.

Студенти відвідали заводський музей, док та стапелі й змогли побачити складний виробничий процес виготовлення суден. Кожен зміг переконатися, наскільки важлива теоретична підготовка, отримана студентами під час навчання в університеті.

Цікава та захоплююча екскурсія продовжилась урочистим спуском на воду корпусу судна постачання бурових платформ “Sayan Princess”. Замовником корпусу виступила норвезька компанія. Розміри судна, яке також називають норвезької принцесою досить великі 78, 6 метрів в довжину, 17,6 метрів в ширину і 7, 7 метра у висоту.

Церемонія спуску почалась о 12:00 дня. На ній були присутні співробітники заводу з сім’ями, школярі та студенти, керівництво заводу «Залив», заступник міського голови Керчі, представник республіканського комітету автономної республіки Крим по паливу, енергетиці та інноваційній політиці, а також ректор Національного університету кораблебудування.
Генеральний директор заводу Микола Єрмак подякував суднобудівникам за виконану в строк роботу, незважаючи на важкі погодні умови і принципово новий проект судна. Профспілка заводу «Залив» нагородила грамотами та грошовою винагородою працівників, які брали участь у спорудженні корпусу.

Після завершення урочистої частини всі кинулися до судна, щоб подивитися на його хрещення. Судно впевнено зійшло зі стапелів і пляшка шампанського розбилася о борт, як тільки судно торкнулося води. Особливо почесним для нашого університету став той факт, що хрещеною матір’ю судна стала саме студентка Національного університету кораблебудування Анна Бондаренко.

Після урочистого спуску судна студентів чекав приємний сюрприз – екскурсія по місту Керч. Прогулянка по міському пляжу принесла масу позитивних емоцій, а комусь навіть дозволила відкрити пляжний сезон.
Панорамний вид на місто, що відкривається з гори Мітрідат, дозволив переконатися, наскільки гарне промислове суднобудівне місто Керч і як суднобудівна промисловість відбивається на добробуті міста.

Поїздка на суднобудівний завод нікого не залишила байдужим та надихнула майбутніх корабелів на відродження колишньої слави рідного суднобудівного міста Миколаїв.

Дивитися сюжет