VI семінар-нарада голів первинних профспілкових організацій студентів ВУЗів

Літо для профспілкових лідерів почалося з семінару-наради голів первинних профспілкових організацій студентів вищих навчальних закладів України за участі понад 70 керівників студентських профспілок держави.

Протягом 5 днів, з 4 до 8 червня учасники відвідували наради, збори та робочі зустрічі. Показово, що місцем проведення наради було обрано село Рибаче, АР Крим. Сонце, тепло Криму створило обстановку невимушеного, щирого спілкування, відвертого обговорення найболючіших проблем профспілкового життя-буття. Організувала таке необхідне зібрання всіх керівників профспілкових організацій студентів Асоціація правозахисних організаторів студентів України.
Першого дня відбулося урочисте відкриття семінару і розгляд актуальних питань роботи профспілки на сучасному етапі. Наступної доби графік роботи був більш напруженим: розглядалися програми «Оздоровлення студентів» та «Навчання за кордоном». Обізнаність із зазначених питань є доречною потребою не тільки для студентства, а й для представників профспілкових об’єднань, зокрема в умовах глобалізаційних процесів, коли молодь виступає в ролі основного обмінного матеріалу.
Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова підтримує такого роду програми. Студенти НУК мають змогу їздити в подорожі оздоровчого характеру, відвідувати чарівні природні дивини України, виїжджати за кордон для роботи і відпочинку. Саме з цією метою керівництво університету укладає договори і надає дисконти для поїздок. Лазарєва Дар’я Володимирівна як керівник первинної профспілкової організації має безпосереднє відношення до організації такого роду дозвілля студентів, тому на семінарах з огляду вищезазначених тем вона звітувала і ділилась досвідом з колегами.
6 червня видалося не багатим на події, проте досить змістовним: З’їзд Асоціації правозахисних організаторів студентів України став дуже визначним та значущим за обсягом прийнятих рішень. На з’їзді було обрано нових віце-президентів АПОСу та розглянуто звіт Ради за 2006-2011 роки. Присутніми були новообрані керівники, а саме голова ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Труханов Георгій Федорович та заступник голови Профспілки Романюк Сергій Михайлович, яких обрали напередодні в місті Києві. На з’їзді президентом АПОСу було обрано Романюка С.М. До інституту віце-президентства ввійшли:
Майданюк Володимир Петрович – керівник Центру молодіжних ініціатив ФПУ, Махновський Сергій Сергійович – голова первинної профспілкової організації студентів Харківського Національного університету ім. В. Н. Каразіна, Лазарєва Дар’я Володимирівна -  голова первинної профспілкової організації студентів Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Мураль Михайло Іванович – голова первинної профспілкової організації студентів Львівського Національного університету ім. Івана Франка,  Щедров Ігор Миколайович – голова первинної профспілкової організації студентів Одеського Національного політехнічного університету. Зазначимо, що Лазарєва Дар’я є першою жінкою-віце-президентом Асоціації з 1996 року. Не маємо сумніву, що Дар’я покаже себе гідним колегою та першокласним виконавцем.
Під час обговорення звіту Ради за 2006-2011 роки, значну увагу приділили проведенню навчання профактиву. Стисло згадаємо, що 13-16 вересня 2010 року проводилася I Всеукраїнська школа профспілкового лідера на базі спортивно-оздоровчого табору «Корабел», с. Коблево, Миколаївська обл. Співорганізатором школи виступила первинна профспілкова організація студентів Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова. В роботі школи профспілкового лідера взяли участь 70 ініціативних молодих людей, які мали змогу навчитися та поділитися досвідом з колегами. I Всеукраїнська школа профспілкового лідера – важлива та значуща сторінка у звіті Ради. За вагомий особистий внесок у справу розвитку студентського профспілкового руху, зміцнення соціально-економічного захисту студентської молоді Лазарєву Дар’ю Володимирівну нагородили Почесною грамотою. Дар’я презентувала фільм-хроніку про діяльність школи, який наочно продемонстрував перспективи й можливості новаторських підходів у навчанні профспілкових працівників. Вся ця робота знайшла своє втілення в життя за допомогою підтримки АПОСу.
7 червня проходили тренінги: «Робота з засобами масової інформації» та «Мотивація профспілкового членства». А в день завершення семінару-наради відбулося підбиття підсумків роботи та окреслення найближчих перспективних планів.
Всі присутні в ході професійного спілкування отримали додатковий досвід, збагатились новими ідеями та впевнилися в необхідності та значущості даної справи. Кожен, розповідаючи про звершення власної первинної профспілкової організації, не просто хвалився особистими досягненнями, а й запалював бажання розвиватись і працювати на здобуття кращих результатів. Проведення такого роду семінарів дуже важливе в розвитку профспілкового руху країни в цілому, адже прогрес організації можливий лише за умови співпраці всіх одиниць одного механізму. Висловлюємо дяку Асоціації правозахисних організаторів студентів України, за організацію семінару-наради.
Первинна профспілкова організація студентів НУК – елемент великого профспілкового руху навчальних закладів України. Наполегливою працею, невтомним бажанням творити її найактивніші члени рухають величезне колесо профспілкового механізму, який виступає не лише представником, а й захисником інтересів сьогоднішніх студентів – завтрашніх трударів.
Колесник Таисия